Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Flotilová plavba za vínem a historií!

Na 12. - 17. října 2016 si nic neplánujte! Mohla by Vám totiž uniknout naše flotilová plavba za poznáváním a degustací těch nejvybranějších vín regionu Friuli.

Na 12. - 17. října 2016 si nic neplánujte! Mohla by Vám totiž uniknout naše flotilová plavba za poznáváním a degustací těch nejvybranějších vín regionu Friuli.

Zveme Vás na flotilovou plavbu za poznáváním a degustací těch nejvybranějších vín regionu Friuli. Cenné informace a zajímavosti se dozvíte od našeho someliéra, který bude během plavby přítomen. 

Plavba po vodních cestách regionu Friuli Vás naplní klidem. Můžete pozorovat nádhernou faunu a flóru, navštívit historická městečka a rybářské vesničky. Friuli je nejmenší italský vinařský region nabízející především svěží bílá vína, ale najdou se zde i vysoce kvalitní vína červená. První vinná réva zde byla vysazená již dvě století př.n.l., což zajisté o něčem vypovídá….

Kdy vyplouváme:

Vaše dobrodružná plavba za vínem a historií se odehraje 12. - 17. října 2016.

Pro koho je plavba určená:

Pronajměte si celou loď a posádku si poskládejte ze svých přátel či rodiny. Pokud chcete kromě vína poznávat i nové lidi, tak je pro Vás tím pravým pronájem lůžka nebo celé kajuty na jedné z lodí.

Cena za osobu od 339 €. 

Pro více informací o ceně na osobu volejte +420 730 848 736.

 

Na co se můžete těšit:

Precenicco – Lignano – Marano-Lagunare – Grado – Aquileia - Precenicco

Vodní cesty: Laguna di Marano, řeka Stella, benátské pobřeží

Precenicco

Malé městečko, které má necelé dva tisíce obyvatel, je skvělým startovním bodem pro Vaše putování za vínem. Jeho středověké centrum zajisté stojí za návštěvu. Je zde také několik vybraných restaurací a barů.

Lignano

Jedna z nejznámějších letních destinací Itálie chlubící se krásnou pláží. Lignano se nachází v Maranské laguně. Ve městě je mnoho nákupních možností. Můžete zde spatřit spoustu fontán a náměstíček. Procházka po břehu řeky Tagliamento je zážitkem. Řeka se může chlubit křišťálovou vodou. Přímo z italských Alp s sebou tato řeka přináší nádherně bílý písek.

Marano-Lagunare

Typické rybářské městečko, jehož panorama dotváří tisíc let stará věž. Ve městě navštivte známý rybí trh. Určitě Vás uchvátí "Isola delle Conchiglie", malý ostrůvek charakteristický bažinatou vegetací, zde můžete nachytat mnoho mušlí. Je tu také rybí restaurace!

Grado

Městečko Grado je spojeno s pevninou úzkým pásem země. Toto město bylo vystavěno v elegantní benátském stylu. Můžete se hodiny potulovat kolem malebných rybářských domků či posedět na některém z místních náměstíček. 

Aquileia

Nádherné římské město, kde se nachází Národní archeologické muzeum. Tímto městem procházela historie. Během procházky po městě je možno na každém kroku zahlédnout zbytky římských staveb. Naleznete zde mimo jiné ruiny starověkého říčního přístavu. Také se tu produkuje velmi kvalitní červené víno.

Benátská laguna a Friuli mapa

Mějte vždy aktuální informace!

Registrujte se do našeho newsletteru a my Vás budeme informovat o aktuálních nabídkách, novinkách a akcích.

Sledujte nás